Niedziela Palmowa 5.04.2020 rok „A”

 

Celebracje Wielkiego Tygodnia:

Niedziela Palmowa - Upamiętnienie wjazdu Pana do Jerozolimy w Niedzielę Palmową powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. W kościołach katedralnych należy zastosować drugą formę przewidzianą przez Mszał Rzymski, zaś w kościołach parafialnych, oraz w innych miejscach - trzecią.

Celebracje Świętego Triduum Paschalnego powinny być obchodzone bez udziału ludu a jedynie z konieczną asystą.

Wielki Czwartek - Msza Święta Krzyżma zostanie odprawiona przez Biskupów w katedrze rzeszowskiej bez udziału księży i wiernych z wyjątkiem osób posługujących. Poświęcone oleje będą do odebrania przez księży dziekanów po ustaniu restrykcji prawnych. Do tego czasu należy w sprawowaniu sakramentów korzystać z olejów poświęconych w zeszłym roku. Uroczysta Msza Święta dla wszystkich kapłanów, połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, odprawiona zostanie po ustaniu stanu epidemii.

Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej należy opuścić obrzęd obmycia nóg (mandatum). Na zakończenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej należy również pominąć procesję, natomiast Najświętszy Sakrament należy przechować w tabernakulum lub w „ciemnicy”.

Wielki Piątek - W modlitwie powszechnej ma zostać dołączone wezwanie w związku z panującą sytuacją epidemii (tekst w załączniku).

Akt adoracji Krzyża przez pocałunek należy ograniczyć wyłącznie do celebransa. Pozostali uczestnicy liturgii oddają cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie przed nim lub głęboki skłon.

W celu umożliwienia poszczególnym wiernym indywidualnej modlitwy należy podtrzymać zwyczaj tzw. „ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”. Nie wolno wystawiać straży grobowej ani organizować grupowych adoracji.

Wielka Sobota - W parafiach nie należy organizować poświęcenia pokarmów. Obrzęd ten powinien być zastąpiony modlitwą i Błogosławieństwem stołu w rodzinach w poranek wielkanocny. Formułę należy przekazać wiernym (w załączniku).

 

Liturgię Wigilii Paschalnej należy sprawować wewnątrz kościoła. Rozpocząć ją się powinno od pozdrowienia zgromadzonych, odmówienia odpowiednich modlitw przy paschale i zapalenia paschału (nie ma poświęcenia ognia). W liturgii chrzcielnej ma być zachowane jedynie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej Eucharystii nie odprawia się procesji rezurekcyjnej. Najświętszy Sakrament może zostać wystawiony w „Grobie Pańskim” do prywatnej adoracji wiernych.

 

Niedziela Zmartwychwstania - nie urządza się procesji rezurekcyjnej. Jeżeli Najświętszy Sakrament był przechowywany w „Grobie Pańskim” można udzielić błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła (np. przed drzwiami).

 

Inne:

Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji.

Zobowiązuję wszystkich, aby udostępniać wiernym - gdzie to tylko jest możliwe - kontakt z kościołem i parafią przez internet, prowadząc transmisje on-line nabożeństw i na bieżąco przekazując informacje poprzez strony internetowe lub odpowiednie aplikacje.

Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, w tym trudnym momencie naszego życia, obejmuję moją modlitwą. Chorych i cierpiących proszę, aby swoje cierpienia łączyli z Krzyżem Jezusa Chrystusa i składali w ofierze za Kościół i cały świat. Z żywą wiarą zaufajmy Bożej Opatrzności i w codziennej modlitwie polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych.

          Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, wszystkim z serca błogosławię.

          + Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Palmową. Rozpoczynamy wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa wyrażonej w Triduum Paschalnym. Przypominamy o zachowaniu abstynencji i postu ścisłego w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

2. Od poniedziałku Msze święte będą wieczorem o godzinie 18.00, w czwartek, piątek i sobotę o 19.00. w Siepietnicy o 17.00.

3. Uroczystości Triduum Paschalnego będą w Siepietnicy o godzinie 17.00, a w kościele parafialnym o godzinie 19.00 w czwartek, piątek i sobotę. Adoracja do 22.00 z zachowaniem zaleceń Sanepidu, czyli do 5 osób w świątyni. 

4. W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.00 rozpoczniemy celebracje Triduum Paschalnego, na Mszy św. Tylko kapłani i asysta. Całe Triduum bez udziału wiernych w liturgii.

5. W piątek adoracja indywidualna od 8.00 – 18.30 z zachowaniem zaleceń sanepidu czyli 5 osób w Świątyni. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godzinie 18.30 Drogą Krzyżową. Po skończonej liturgii będzie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Zapowiedzi przedślubne:

·       Kamil Kozek parafia Biecz i Marzena Sychta parafia Święcany zapowiedź III.

6. W sobotę adoracja indywidualna od 8.00 – 19.00. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o 19.00. Według rozporządzenia na czas Triduum w świątyni może przebywać do 5 osób, dlatego prosimy, aby uczestniczyć w liturgii poprzez telewizję internetową i Youtube, będzie transmisja z naszego Kościoła. Dzięki Panu Kuchcie, który zamontował kamerę w naszej świątyni. Należy wpisać adres: https//www.youtube.com/channel/UCGjPynBDjPOZAJDFtJju9nw lub w telewizji inetrnetowej.

7. W niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 będzie procesja z grobu do drzwi głównych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, następnie Msza Święta rezurekcyjna.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia. Do sprzątania byli: Dyląg Renata, Płaziński Andrzej, Stój Bożena i Roman.

9. Na ten tydzień zapraszamy we wtorek kolejną grupę sprzątających, do przygotowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Intencje Mszy św. na bieżący tydzień od 6.04 -12.04.2020 r.

Pon.

6.04

7.00

1. + Felicja Kozioł od Marii Pyzik

18.00

1. + Maria Dykas od rodziny Gurków oraz Marii i Jana Jurczak (gr)

2. + Zdzisław Setlki od rodziny Wójcików z babcią

wt

7.04

7.00

1. + Stefania Kędzior od brata Jana Budziaka z żoną

18.00

1. + Maria Dykas od rodziny Lenard (gr.)

2. + Kazimierz Gancarz od Jana i Marii Kuraś

Śr.

8.04

7.00

1. + Kazimierz Gancarz od Bogdanów z rodziną

2. + Zdzisław Setlik od rodziny Iżykiewiczów

18.00

1. + Maria Dykas od córki z mężem i dziećmi (gr.)

Czw.

9.04

19.00

1. W intencji Kapłanów pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszej parafii, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej. Intencja od Kółka Adoracji.

2. + Maria Dykas od wnuków Norberta, Alberta i Huberta.

3. Za parafian

Siep.

17.00

+ Amelia Dziurka od córki Bogusławy z rodziną

Pi.

10.04

19.00

Wielki Piątek – Obrzędy Wielkiego Piątku

Siep

17.00

Obrzędy Wielkiego Piątku

Sob.

11.04

19.00

1. + Stanisław Joanna Kozioł 9 rocznica śmierci od córki Zofii.

2. + Maria Dykas od rodziny Kornackich

Siep.

17.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla braci z roży Adolfa Czyszczonia a dla zmarłych o szczęście wieczne

Ni.

12.04

6.00

1. + Piotr Nigborowicz

2. + Włodzimierz Szynal w rocznicę śmierci

11.30

+ Maria Dykas od Aleksandry Sychta

Siep.

9.00

+ Sławomir Gawliński od kolegi Mirosława z rodziną

Czer.

10.15

+ Stanisław Marczyk od sąsiadów Zofii i Ryszarda Mazur

Prze.

10.15

+ Marianna , Jozef Giemza

安i皻a

Poniedzia貫k, Wielki Tydzie
Rok A, II
Poniedzia貫k Wielkiego Tygodnia

Sonda